[maxmegamenu location=top]

Meble kolonialne

Prosta, klasyczna forma, charakteryzująca niektóre meble kolonialne sprawia, że meble te nigdy się nie starzeją i dobrze wyglądają niemal w każdym wnętrzu. Solidność wykonania i niezwykła trwałość materiałów, z których są zrobione sprawiają, że meble kolonilane są niemal wieczne. Z drzewa tekowego, z którego najczęściej wykonywane są meble kolonialne, już wieki temu budowano łodzie, konstrukcje domów a później np. wagony kolejowe. O trwałości drewna tekowego niech zaświadczy fakt, że zachowały się sprzęty wykonane z niego ponad 1000 lat temu, a w jednym z klasztorów w Indiach można podziwiać sklepienie z belek tekowych sprzed dwóch tysięcy lat!

Drewno to jest niezwykle odporne na działanie warunków zewnętrznych, a także na szkodniki i grzyby, a przy tym jest stosunkowo lekkie i daje się dość łatwo obrabiać.

Tek to materiał idealny do wyrobu przedmiotów wystawionych na działanie warunków zewnętrznych: deszcz, wiatr, słońce. Idealnie nadaje się na podłogi tarasowe, altany, meble do ogrodu. Używa się go tam, gdzie ważna jest odporność na działanie warunków atmosferycznych. Przy tym wszystkim jest to materiał niezwykle dekoracyjny, a meble, drzwi czy podłogi wykonane z teku naprawdę cieszą oko. 

Poniżej znajdziecie Państwo niektóre meble z naszej kolekcji. Niestety nie jesteśmy w stanie pokazać wszystkich mebli na stronie internetowej. Zapraszamy do naszego Salonu – tutaj znajdziecie więcej!

Meble kolonialne

[INSERT_ELEMENTOR id="942"]

© 2018 Meble kolonialne, antyki chińskie. Meble Raszyn.

tel. +48 601 330 710

Scroll to Top